Як перестати хвилюватися і в усьому сумніватися в період вагітності?
Рівень інформованості може суттєво допомогти вам знизити рівень тривоги у зворушливий період вашого життя. Адже саме ваш психоемоційний стан під час вагітності є одним з найголовніших чинників, який безпосередньо впливає на весь перебіг вагітності та є не менш важливим для внутрішньоутробного розвитку вашої дитини.
Звісно, що збереження позитивного психологічного стану на сьогодні дуже непроста задача, особливо в період вагітності, але вам буде набагато легше впоратись, якщо і ви, і ваша родина дізнаєтесь трохи більше про процеси, що відбуваються з вашим тілом, мозком та нервовою системою під час вагітності.
Ще в момент зачаття у корі головного мозку формується так звана домінанта вагітності, котра визначає хід фізіологічних і психологічних процесів. Саме вона «бере на себе» зміни в вашому організмі, що необхідні для благополучного виношування плоду та успішних пологів. При цьому перебудовуються на новий лад практично всі органи та системи, зокрема і нервова. Рівень гормонів, який у цей період аж зашкалює, провокує гормональні атаки такі великі, що вам знадобиться потрібно багато зусиль, аби дати з ними раду. Ви гостріше реагуєте на дрібниці та стаєте трохи розсіяними.
Дослідження останніх років довели, що гормони, які виділяє організм під час вагітності та вигодовування дитини, розвивають ділянки головного мозку, що відповідають за навчання і пам’ять. Таким чином, інтенсивність роботи вашого мозку не знижується, а навпаки – швидкість реакції та обсяг оперативної пам’яті збільшуються майже вдвічі.
Гормональний сплеск загострює ваш інстинкт самозбереження як майбутньої мами, і спрямованість вашого мислення змінюється у бік очікуваного малятка. І це закономірно: адже тепер ви несете відповідальність не лише за своє життя, але й за життя і благополуччя своєї дитини. І все, що раніше ви вважали не вартими уваги дрібницями, тепер стає більш важливим. Цю особливість «вагітного» світосприйняття слід враховувати вашому партнеру та вашій родині.
Мудра природа, оберігаючи жінок при надії, навмисно знизила вольовий контроль за почуттями – всі емоції вагітної жінки миттєво виплескуються назовні — таким чином ваша нервова система захищає вашу дитину. Проговоріть цей момент з вашим партнером, так вам обом буде набагато легше справлятися з гострими емоційними періодами.
Другий триместр – найбільш приємний і стабільний період вагітності. За підтримки й турботи партнера та рідних жінка відчуває себе цілком щасливою людиною, нервова система стабілізувалася й не відчуває «емоційних сплесків» з кожного приводу. В цей період найчастіше виникає «синдром гніздування», коли вам дуже захочеться підготувати оселю до появи в ній майбутньої дитини: оновити інтер’єр, поклеїти шпалери, пофарбувати стіни, зробити «генеральні прибирання» й тощо.
Рекомендуємо в цей період відкрити для себе творчі зайняття, більше проводити часу на природі — фотографуйте світ навколо себе, фіксуйте свої позитивні відчуття, спілкуйтеся більше з дитиною у животику, разом слухайте аудіокнижки, музику, малюйте — насолоджуйтесь цим періодом на повну!
Обов’язково вчасно відвідуйте вашого лікаря згідно з планом прийомів та скринінгів, щоб бути впевненою, що з вашим Маленьким Щастям все добре!
Досить складний період – це 7-9 місяці. На початку триместру спостерігається феномен «занурення в дитину» – це поява нав’язливих думок про дитину, про можливі наслідки пологів, острах наявності патологій у малюка. Ви можете бути більш вразливою й тривожною, якщо справа стосується дитини. При наближенні пологів можуть виникнути страхи щодо пологової діяльності.
Пам’ятаємо про інформованість? Тож рекомендуємо записатися на лекції в «Школу відповідального батьківства», почитати корисну літературу, подивитися спеціальні фільми, налаштувати себе на позитив, адже поруч з вами буде команда кваліфікованих лікарів та акушерок і ваші близькі!
Якщо ви відчуваєте, що вам необхідна допомога, ви можете звернутися до перинатального психолога, який надасть вам психологічну підтримку і допоможе впоратися зі страхами й тривожністю.
Головне пам’ятайте — ви не одні! Не бійтеся ставити питання, просити про допомогу, ділитися своїми переживаннями, розказувати про свої страхи — ваш партнер, ваша родина, ваш лікар — це ваша міцна та дбайлива підтримка!
З турботою та любов’ю в серці, ваш «Лівобережний»
Ваше запитання спеціалісту!
З вами на зв’язку найкращі спеціалісти, які готові давати відповіді на усі ваші запитання та ділитися корисною інформацією!