Профілактика онкологічних захворювань

На жаль, в Україні онкопрофілактика не є популярною серед населення. Наскільки невисокий відсоток людей, що систематично проходять онкологічні профогляди, настільки високий рівень онкологічних захворювань. Особливо серед жінок, адже рак шийки матки є четвертим найпоширенішим видом злоякісних пухлин. Тому ми наполегливо рекомендуємо приділяти увагу своєму здоров’ю та проходити профілактичні огляди щорічно. Найкраще лікування будь-якої хвороби, це профілактика.

Але якщо вас хоч щось турбує або з’явилися будь-які неприємні відчуття, обов’язково звертайтеся до лікаря негайно! Не чекайте доки стане зовсім боляче — набагато краще захворюванням запобігати та починати лікування на ранніх стадіях!

gynecology 3 Converted

З чого почати?

Почніть з запису на прийом до гінеколога на профілактичний огляд. Для цього вам не потрібно мати направлення і такий прийом для вас повністю безоплатний.

Записуватись краще за все на 5-7 день менструального циклу (перший день менструального циклу — це перший день місячних). В ці дні дослідження найбільш інформативні та достовірні.

Наш «Центр Здоров’я Жінки» чекає на вас з відкритим серцем!

Запис на прийом до лікаря за номером: 067 650 77 71

Що входить в профілактичний огляд?

  • Фізикальне обстеження зовнішніх і внутрішніх жіночих статевих органів та огляд з дзеркалом.
  • Кольпоскопія — це огляд слизової оболонки піхвової частини шийки матки в умовах додаткового освітлення та оптичного збільшення за допомогою кольпоскопу. Дослідження безболісне, не потребує спеціальної підготовки пацієнтки та не передбачає будь-яких ускладнень
  • Цитологічне дослідження з двох точок — шийки матки та цервікального каналу. Це важливе скринінгове обстеження, безпечне, просте й безболісне. Воно допомагає виявити передракові стани або розвиток ракової пухлини у шийці матки та дає унікальну можливість почати лікування на ранній стадії.
  • Мазок з піхви на флору
  • Лікар обов’язково спитає вас про перший день останньої менструації, перенесені захворювання та операції, вагітності та їх ускладнення. Візьміть з собою календар менструацій за останній рік і медичну документацію (виписки, результати попередніх обстежень).
  • Збере сімейний анамнез захворювань — чи мали ваші близькі онкологічні захворювання такі як: рак шийки матки, рак молочної залози або рак яєчників. Тож перед відвідуванням лікаря, розпитайте, будь ласка, своїх рідних на цю тему.
  • Якщо у вас є певні запитання до лікаря, продумайте їх завчасно, а ще краще запишіть. І не соромтеся питати абсолютно про все, що вас хвилює.

Як підготуватися?

Підготовка до гінекологічного огляду — це звичайний гігієнічний туалет статевих органів простою водою. Використання мийних засобів та інтимних дезодорантів, проведення вагінальних спринцювань зіпсують реальну картину мікрофлори та мазок буде неінформативним. Крім того, перед оглядом у гінеколога не бажано за 1-2 доби мати статеві контакти.

На що варто звернути увагу?

  • Нерегулярність менструального циклу
  • Аномальні кров’янисті виділення посеред менструального циклу або після статевого контакту
  • Больові відчуття під час статевого акту
  • Незвичні больові відчуття в низу живота
  • Кровотеча в менопаузі (через рік після останньої менструації)

Пам’ятайте, що немає нічого легшого ніж щорічний огляд у гінеколога, адже профілактика захворювань та їх рання діагностика і лікування дозволяють жінці залишатися здоровою, впевненою в собі та щасливою. В жодному разі не займайтесь самолікуванням, не гугліть симптоматику, а звертайтеся до лікаря!

443 finance Converted

Щеплення проти ВПЛ

Доведена та ефективна профілактика раку шийки матки. Вакцинація на 90% зменшує ймовірність розвитку новоутворень. Дівчатам бажано вакцинуватися у віці 9–14 років, ще до початку статевого життя. Проте вакцинувати варто і хлопців, адже вони можуть бути носіями ВПЛ. Щеплення захищає від розвитку таких видів раку як рак шийки матки, порожнини рота й горла, статевих органів і ануса.

Вакцина проти ВПЛ також рекомендована людям віком до 26 років, якщо вони ще не вакциновані. Однак дорослі віком від 27 до 45 років, можуть також зробити вакцину проти ВПЛ після спілкування з лікарем.

В Україні вакцина від папіломавірусу не внесена до Національного календаря профілактичних щеплень, проте батькам варто самостійно потурбуватися про імунопрофілактику своїх дітей. 

Наш «Центр Здоров’я Жінки» чекає на вас з відкритим серцем!

Запис на прийом до лікаря за номером: 067 650 77 71

З безмежною любов’ю в серці, ваш «Лівобережний» ❤️

Ваше запитання спеціалісту!

З вами на зв’язку найкращі спеціалісти, які готові давати відповіді на усі ваші запитання та ділитися корисною інформацією!