Замісна терапія тиреоїдними гормонами під час вагітності та на етапі преконцепційної підготовки
Порушена функція щитоподібної залози під час вагітності має значний ризик акушерських ускладнень. Ситуацію можна покращити за допомогою преконцепційної підготовки, спрямованої на жінок репродуктивного віку з гіпотиреозом. Оптимізація заміщення гормонів щитоподібної залози та підготовки жінок із дисфункцією щитоподібної залози до зачаття є надзвичайно важливими, адже гормони щитоподібної залози необхідні для нормального росту та розвитку плода.
Адекватне надходження гормонів щитоподібної залози особливо важливе на ранніх термінах вагітності, оскільки плід не може синтезувати гормони щитоподібної залози до другого триместру, до цього часу він повністю залежить від тироксину матері. Для жінок без функціонуючої щитоподібної залози або з порушенням тиреоїдної функції ці вимоги повинні бути задоволені збільшенням дози левотироксину.
Жінки, яким діагностовано гіпотиреоз, зазвичай потребують збільшення дози левотироксину на 25-50% після зачаття.
Преконцепційна підготовка
За рекомендаціями ATA (Американська асоціація щитовидної залози), жінки з первинним гіпотиреозом, які планують вагітність, мають коригувати дозу левотироксину, щоб підтримувати концентрацію тиреотропного гормону (ТТГ) <2,5 мк/л на момент зачаття. Цей поріг стосується жінок зі встановленим гіпотиреозом і його не слід плутати з діагностичним порогом, який має залишатися таким самим, як референтний інтервал для не вагітних жінок.
Поради на етапі підтвердження вагітності
Отримати від лікаря конкретні інструкції щодо:
● збільшення дози левотироксину при підтвердженні вагітності;
● здати аналіз крові на гормони щитоподібної залози;
● якнайшвидше домовтеся про перевірку результатів аналізу крові з медичним працівником.
Час має велике значення! Тому після підтвердження вагітності слід якнайшвидше звернутися за консультацією до фахівця-ендокринолога, а не чекати до першого допологового прийому.
Висновок
Жінки з гіпотиреозом, які планують вагітність, мають коригувати дозу левотироксину для підтримки концентрація ТТГ до зачаття <2,5 мк/л. Після зачаття добову дозу левотироксину слід збільшити на 25-50 мкг і контролювати функцію щитовидної залози, щоб переконатися, що ТТГ залишається <2,5 мОд/л. Таким чином, звернення до ендокринолога та обстеження має бути якомога швидше після зачаття.
Також слід звернути увагу на такі фактори ризику для плода як куріння, алкоголь, недостатнє споживання йоду. Добова потреба йоду для вагітних жінок складає 200 мкг на добу.
В нашому Центрі Здоров’я Жінки ви можете отримати консультацію та провести обстеження в ендокринолога!
Записатись на прийом можна за номером: 067 650 77 71
З турботою в серці, ваш “Лівобережний” ❤