21 листопада — День Гідності та Свободи
21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи. Цього дня у 2004 та 2013 роках розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція та революція Гідності.
З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, постановляю:
1. Установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.
2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України Петро ПОРОШЕНКО
13 листопада 2014 року
Україна – це територія гідності й свободи. Українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Ми – нація, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, і маємо велике серце і сильний дух.
Революція Гідності ціною життів змінила вектор розвитку держави та суспільства. І тепер з безмежною вдячністю та вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя.
Протягом 11 років ми продовжуємо тримати стрій і показуємо усьому світові всю силу та незламність українського народу. Кожного дня, щогодини Україна завдяки нашим захисникам та захисницям, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося і просімо у Всесвіту одного: аби вони живими та здоровими і якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.
Документальний фільм, створений Українським інститутом національної пам’яті, про події кінця січня 2014 року на вулиці Грушевського, які змінили хід Революції Гідності. Стрічка створена на основі усноісторичних спогадів учасників та свідків, які були записані в 2014 та 2015 роках у межах проєкту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія».
З шаною в серці, ваш «Лівобережний» 💛💙