Кардіотокографія (КТГ)
Сьогодні поговоримо про КТГ плода або, як ще називають цю процедуру, електронне акушерське стеження за станом плода: що це таке і чому це важливо?
Кардіотокографія (КТГ) – це сучасний, безпечний метод дослідження стану вашої дитини в животику. За допомогою датчиків проводиться реєстрація серцебиття, його рухової активності та тонусу матки. Ця оцінка дуже важлива і для лікаря, і для майбутньої мами, і звичайно для малюка.
Існує два види КТГ:
- За критеріями Dawes-Redman (Доуза-Редмана), який можливо виконувати з 28 тижня вагітності. Він виконується на спеціальному моніторі зі вбудованою програмою, яка самостійно підраховує показники стани дитини.
- З 32 тижнів вагітності виконується моніторинг з можливістю оцінки його по шкалі Фішера, оцінку здійснює безпосередньо лікар.
Варто врахувати, що рухова активність плоду змінюється періодами сну, які становлять 30 хвилин у середньому. На це потрібно зважати при розшифровці отриманих результатів кардіотокографії.
Оптимальний час доби для проведення КТГ приблизно з 9.00 до 14.00 та з 19.00 до 24.00. Саме у цей час зазвичай проявляється найвища біофізична активність плоду. Не рекомендується проводити КТГ натщесерце вагітної або протягом півтори-дві години після прийому їжі.
Якщо було введення глюкози, то також необхідно зачекати годину, адже рівень глюкози у крові може повпливати на рухову активність вашого маленького щастя та здатність реагувати на подразники. Внаслідок цього, показники будуть неточними.
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ КТГ?
Спочатку ви зручно укладаєтесь на кушетку так, щоб матка не перешкоджала кровотоку в порожнистій вені — наші фахівці вам підкажуть як. Обстеження може тривати від 20 до 40 (інколи до 90) хвилин, що необхідно врахувати, організовуючи свій час та режим дня. Будьте при цьому спокійними та розслабленими, постарайтеся максимально виключити будь-які подразники. Можна увімкнути собі улюблену музику, подумати про приємні речі.
КТГ бажано проводити у період активності дитини. Якщо вона засинає та перестає рухатися, то пропонується легка стимуляція плоду — прогладжування живота руками, поговорити з дитиною.
До живота, за допомогою спеціальних еластичних ременів, приєднуються датчики реєструючого апарату, що з’єднані із записуючим пристроєм. Він передає отримані дані про частоту серцевих скорочень плоду, фіксує активність мускулатури матки, реакції плоду на її скорочення та реакцію ЧСС дитини (частота серцевих скорочень) на власні рухи.
Окрім того, рухи дитини ви фіксуєте і самі, натискаючи спеціальну кнопку — вона розташована на пульті на досить довгому гнучкому троті, тож тримати її можна у будь-якому положенні.
Кардіотокографія — процедура абсолютно безболісна та безпечна і для вас, і вашої дитини!
ЩО ПОКАЗУЄ КТГ?
За результатами процедури лікар може оцінити:
- Частоту серцевих скорочень плода: у нормі в межах 120-160 ударів на хвилину
- Варіабельність серцебиття: має бути достатньою для нормального розвитку плода
- Рухову активність плода
Якщо результати КТГ мають відхилення від норми, лікар призначає додаткові обстеження та, якщо буде потрібно, лікування. Кардіотокографія — дуже важливий метод дослідження, який допомагає лікарям вчасно виявити проблеми зі здоров’ям плода та вжити необхідних заходів. Не бійтеся КТГ, адже це безпечна та корисна процедура, яка допоможе вам зберегти здоров’я вашої дитини.
З 28 тижнів кожна вагітна має проводити тест рухів плода, тому в разі якщо ви відчули зміну в руховій активності дитини та/або тест рухів плода не пройдений, необхідно звернутись в найближчі години до акушерського приймального відділення або вашого лікаря ЖК для запису КТГ.
#КТГ #кардіотокографія #плод #вагітність #здоров’я #майбутнямама #пологовий6 #пологовий6лівобережний #обстеження
Ваше запитання спеціалісту!
З вами на зв’язку найкращі спеціалісти, які готові давати відповіді на усі ваші запитання та ділитися корисною інформацією!