День пам'яті Голодомору
Щорічно четверту суботу листопада наша країна вшановує пам’ять загиблих від Голодомору 1932–1933 років.
Пройшло вже понад 90 років від початку одного з найжахливіших злочинів в історії людства — геноциду, влаштованого більшовицькою владою, який нещадно забрав життя мільйонів українців.
Достовірно відомо, що Голодомор 1932-1933 років був свідомо спланованим актом геноциду, спрямованим на знищення українців: у людей вилучали все продовольство, що спричинило смерть мільйонів. Голод 1946-1947 років був викликаний репресивною політикою радянської влади, завищеними планами хлібозаготівель, посухою та рішенням СРСР експортувати зерно за кордон. За різними підрахунками, унаслідок голодоморів загинуло від 3,5 до 10 млн людей. Ці трагедії назавжди залишили глибокий слід в нашій історії та свідомості поколінь.
А сьогодні наші захисники та захисниць роблять усе можливе, щоб геноцид не зміг більше ніколи повторитися, адже саме українська армія сьогодні стоїть на шляху геноцидальних задумів сусідньої недоімперії.
23 листопада о 16:00 запаліть свічку на своєму підвіконні в пам’ять про мільйони українців, вбитих під час геноциду.
Традицію запалювати свічки у вікнах своїх будинків, так звану акцію «Свічка у вікні», у 2003 році запропонував дослідник Голодомору Джеймс Мейс: «Навіть сім десятиліть опісля свічка, що мерехтить у вікні, видається мені гідною відповіддю».
Пам’ятаємо. Шануємо.