Пологи в польових умовах
Контактні номери для допомоги: 098 358 72 78 або 512 50 33
Підготовка
- 2-3 шапочки
- 2-3 пари царапок та шкарпеток
- пара штанців
- пара распашонок
- сухі та вологі серветки
- памперси
Для роділлі необхідно підготувати памперсні пелюшки (вони добре вбирають вологу, в ідеалі до 20 штук). Якщо пологи почались, а цих памперсних пелюшок немає – підійдуть будь-які чисті рушники. А також:
- антисептик або спирт для обробки пуповини
- вологі серветки
- поліетиленовий пакет для посліду
- ножиці
- стерильний бинт
- маленьку спринцівку
Перейми
Якщо починаються ритмічні болі внизу живота з періодичністю 10 хвилин або якщо починають відходити навколоплідні води та немає жодної можливості безпечно дістатись до пологового будинку, не треба панікувати — пологи поза лікарняним закладом відбувались і в мирний час, в більшості ці пологи проходили успішно.
Отже, роділля має знаходитись в теплі. Не бажано, щоб весь час перейм жінка провела лежачи на спині. Краще щоб вагітна мала можливість активно рухатись або лежати на боку. Перейми можуть тривати до 10 годин, і це є допустимо.
Якщо в роділлі з’являється відчуття тиску на задній прохід та бажання потужитись – необхідно надати можливість роділлі це робити в зручній для неї позі (лежачи на боку, лежачи на спині, стоячи навколішках). Ці симптоми свідчать про те, що дитина вже народжується.
Тому, хто допомагає роділлі з пологами, необхідно добре вимити та обробити руки по лікті антисептиком або спиртом!
Пологи
Ви обов’язково відчуєте початок пологової діяльності, будьте спокійними та зосередженими, а головне, розслабленими — це знизить больові відчуття й процес пологів пройде безпечніше і для вас, і для дитини!
Після закінчення кожної потуги потрібно глибоко дихати. Як тільки з’явиться верхня частина головки, потрібно стримувати потуги, щоб не травмувати дитину і статеві шляхи. Тому дихати в цей час потрібно поверхнево і швидко. Той, хто допомагає жінці, повинен підтримати голівку, а потім плічка і тулуб дитини, в жодному разі, не докладаючи зусиль.
Відразу після народження дитина повинна вдихнути й закричати. Якщо цього не відбулося, потрібно поплескати його по спинці, за допомогою маленької гумової спринцівки або пальця, обгорнутого марлею, очистити порожнину носа і рота від слизу. Якщо дитина не дихає, потрібно зробити один акуратний вдих в його дихальні шляхи, щоб розправити легені. Після відновлення самостійного дихання необхідно повністю обсушити маленького сухими пелюшками та покласти на груди матері.
Дуже важливо забезпечити контакт “шкіра до шкіри”, що тримати тепловий режим для дитини! Разом з мамою їх слід укрити ковдрою та надягти дитині шапочку, шкарпетки та царапки, щоб уникнути переохолодження.
Пуповина
Після закінчення пульсації пуповини, її потрібно обробити антисептиком, перев’язати бинтом (або стрічкою, що попередньо стерилізована в спирту або оброблена антисептиком) на відстані 1 см від пупкового кільця, наступну перев’язку накласти через 2-3 см від першої та після цього перетнути пуповину. Місця двох перев’язок і обидва кінці пуповини обробити антисептиком. Залишок пуповини у немовляти обернути чистим бинтом. Тонка нитка може прорізати тканину пуповини, тож обирайте більш м’які, але міцні стрічки або стерильний бинт.
В період знаходження маленького на грудях мами, дитина може проявляти ознаки готовності до початку годування — це прекрасний момент, щоб розпочати грудне вигодовування.
Плацента
Далі чекаємо на народження плаценти. Як правило це відбувається через 10-30 хвилин від народження дитини. Ознака того, що плацента відділилась від матки та вже “готова до народження” — при натисканні ребром долоні над лобком/лоном, пуповина не втягується назад. Як тільки з’являються ознаки відокремлення плаценти необхідно запропонувати роділлі потужитись, в результаті чого має народитись плацента.
Ні в якому разі не можна насильно тягнути за пуповину, щоб дістати плаценту!!!
Жінка відчуває 1-2 потуги, виділяється пуповина і кров, не бійтеся, це норма. Після цього живіт набуває симетричну форму. Послід потрібно помістити в поліетиленовий пакет. Далі нащупайте матку — вона на дотик повинна нагадувати грейпфрут, що лежить в нижній частині живота та масажуйте живіт, роблячи глибокі кругові рухи навколо. Потім покладіть пляшку з холодною водою на живіт — це прискорить скорочення матки. Після забезпечте молодій матусі находження в теплі та в комфорті разом із маленьким щастям!
Маленьке Щастя
А тепер привітайте один одного з добре виконаною роботою і підтримайте молоду маму, скажіть як сильно ви кохаєте її та ваше Новонароджене Маленьке Щастя!
Ми поруч
За першої можливості необхідно звернутись в пологовий будинок! Там маму та дитину оглянуть лікарі та нададуть необхідну документацію. В період пологів, набирайте наших лікарів, вони в телефонному режимі допоможуть вам правильно впоратися з ситуацією! Контактні номери для допомоги: 098 358 72 78 або 512 50 33
З турботою та любов’ю в серці, ваші лікарі «Лівобережного» ❤️
Неонатолог та дитячий анестезіолог Олександр Ільїн та лікар акушер-гінеколог Фатіма Хананова