РАНКОВА НУДОТА

nudota 01

Ранкова нудота — це відчуття нудоти або блювоти під час вагітності, найчастіше в першому триместрі. Попри свою назву, ранкове нездужання може статися в будь-який час дня і ночі. У той час як більшість вагітних жінок відчувають ранкове нездужання в якийсь момент, багато жінок відчувають його в другому триместрі.

Чому вранці вагітних нудить?

Хоча точна причина ранкової нудоти невідома, вона пов’язана з гормональними змінами, що відбуваються під час вагітності.

Дисбаланс харчового Калію і Магнію низький рівень цукру в крові та низький рівень вітаміну В6 (піридоксину) — всі відомі причини нудоти. Вживання дієти, яка включає цільні продукти з широким спектром вітамінів і мінералів, допоможе вам зберегти здоров’я та самопочуття під час вагітності.

Чому деякі жінки страждають більше, ніж інші?

Деякі жінки частіше відчувають нудоту під час вагітності, ніж інші. Хоча ранкове нездужання важко передбачити, жінки, які відчували ранкове нездужання під час попередньої вагітності, частіше відчувають його знову.

Скільки триває ранкове нездужання?

Ви, швидше за все, відчуєте ранкове нездужання між 6 і 14 тижнями вагітності, протягом першого триместру. Хоча вона широко відома як «ранкова» нудота, вона може тривати протягом дня або ночі.

Вперше після 10-го тижня вагітності ранкове нездужання виникає незвично, тому, якщо це трапиться з вами, проконсультуйтеся з лікарем, щоб виключити інші стани здоров’я і дати вам спокій.

Як полегшити ранкове нездужання?

Щоб полегшити ранкове нездужання:
• їжте часто невеликими порціями (включаючи ранкові та денні перекуси між основними прийомами їжі)
• з’їжте простий крекер незабаром після пробудження
• пийте воду до і після їжі, а не під час їжі
• виробіть звичку пити 8 склянок води на день
• уникайте гострої або жирної їжі
• збільшіть вживання продуктів, багатих білком (таких як горіхи або сир)
• уникайте пропусків їжі

Також відомо, що газована (або содова) вода та імбирно-м’ятний чай допомагають полегшити нудоту та заспокоїти розлад шлунка.

Деякі жінки стають більш чутливими до сильних запахів їжі під час вагітності. Якщо вас турбують певні запахи, подумайте про те, щоб попросити допомоги з приготуванням їжі. Ви також можете збільшити вентиляцію на кухні під час приготування їжі, відкривши вікна, щоб позбутися від запахів приготування їжі. Холодна їжа виробляє менше запаху, ніж гаряча, тому ви можете знайти її більш апетитною.

Нудота може посилитися, коли ви перевтомлені, і часті перерви на сон або відпочинок протягом дня можуть допомогти. Також можуть допомогти:
• глибоке дихання або релаксаційні вправи
• браслети проти нудоти (продаються в більшості аптек)
• лікування голковколюванням (але тільки якщо його проводить кваліфікований практикуючий лікар, навчений пологовому догляду)

Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати будь-які добавки, рецептурні або безрецептурні ліки, особливо під час вагітності.

Чи небезпечно ранкове нездужання для моєї дитини?

Незважаючи на те, що ранкове нездужання може бути неприємним і неприємним, немає досліджень, які б підтверджували, що воно завдає шкоди вашій дитині. Однак нудота може вплинути на ваш вибір їжі. І вам, і вашій дитині потрібне постійне джерело ряду поживних речовин в продуктах, які ви їсте. Поговоріть з медичним працівником, якщо ви думаєте, що ваше ранкове нездужання заважає здоровому харчуванню.

Важливо також запобігти зневодненню, тому, якщо ви блюєте і не можете утримувати рідину, негайно зверніться до лікаря.

Що робити, якщо у мене сильне ранкове нездужання?

Важке ранкове нездужання відоме як гіпермезіс вагітності. Вагітна жінка, яка відчуває сильну блювоту протягом тривалого періоду часу, може потребувати спостереження і лікування в стаціонарі. Внутрішньовенна (IV) крапельниця вводиться для поповнення необхідних солей і рідини та запобігання зневоднення. Якщо ви блюєте щоразу, коли їсте або п’єте, зверніться до лікаря, оскільки раннє лікування може захистити вас і вашу дитину від ускладнень зі здоров’ям.

Коли я повинен звернутися до лікаря з приводу ранкової нудоти?

Якщо нудота або блювота викликають значний дискомфорт або при підозрі на наявність гіперемезіс вагітності, необхідно звернутися до лікаря.
До інших ознак, при яких потрібно звернутися до лікаря, відносяться:
• дуже темна сеча,
• кров в блювотних масах,
• сильна втома,
• різке схуднення
• зневоднення через нездатність утримувати рідину,

У деяких випадках лікар може порадити домашній засіб. В інших випадках вони можуть направити вас до іншого медичного працівника, наприклад, дієтолога, щоб допомогти вам створити план здорової та приємної дієти, або до фахівця для подальшої оцінки. Ваш лікар може призначити ліки для полегшення симптомів, такі як протиблювотні засоби (для запобігання блювоті) або вітамінно-мінеральні добавки.

Якщо ваші симптоми зберігаються після лікування, рекомендується повернутися до лікаря для іншої консультації — може бути інший підхід, який ви можете спробувати.