Як перестати хвилюватися і в усьому сумніватися перед та після пологів?
Ми зібрали найбільш часті питання від вас і тепер відповідаємо на них об’ємно, зрозуміло та просто!
Лікар відповідає
- Психоемоційний стан вагітної жінки є одним з найголовніших чинників, який безпосередньо впливає на весь перебіг вагітності та є не менш важливим для внутрішньоутробного розвитку плоду.
Ще в момент зачаття у корі головного мозку жінки формується так звана домінанта вагітності, котра визначає хід фізіологічних і психологічних процесів. Саме вона «бере на себе» зміни в організмі, необхідні для благополучного виношування плоду та успішних пологів. При цьому перебудовуються на новий лад практично всі органи та системи, зокрема і нервова. Психіка майбутньої мами, мов дзеркало, показує зміни у нервовій системі. А вона прямо залежить від рівня гормонів, який у цей період зашкалює. Гормональні атаки такі великі, що вагітній потрібно багато зусиль, аби дати з ними раду. Тому вона гостріше реагує на дрібниці й стає трохи розсіяною.
- Підвищена тривожність – типовий стан вагітних жінок. Мудра природа, оберігаючи жінок при надії, навмисно знизила їхній вольовий контроль за своїми почуттями – всі емоції вагітної жінки миттєво виплескуються назовні.
На початку триместру спостерігається феномен «занурення в дитину» – це поява нав’язливих думок про дитину, про можливі наслідки пологів, острах наявності патологій у малюка. При наближенні пологів виникає страх пологової діяльності. Тому дуже корисно відвідати «Школу відповідального батьківства», почитати корисну літературу, подивитися спеціальні фільми, налаштувати себе на позитив, адже і кваліфіковані лікарі, і близькі будуть поруч. За підтримки професіоналів й турботи чоловіка та рідних, жінка буде більш спокійною та врівноваженою й не буде відчувати таких сильних «емоційних сплесків» з кожного приводу.
Ми рекомендуємо знайти лікаря з яким у вас буде встановлено довірливі відносини, якому вона не буде соромитись ставити будь-які питання стосовно свого стану, наполегливо рекомендуємо в разі виникнення проблем с психо-емоційним станом звертатись за підтримкою до рідних, при необхідності обов’язково звернутись за психологічною допомогою до пренатальних психологів, намагатись утримувати в собі позитивне мислення, не приміряти на себе чужий досвід вагітності та пологів.
Щоб не піддаватися поганому настрою, намагайтеся більше відпочивати, слухайте музику або дивіться цікаві, спокійні фільми, гуляйте в парку, а іноді, треба просто полежати, зручно влаштувавшись з улюбленою книжкою.
З турботою та любов’ю в серці, ваш «Лівобережний» ❤️